Ozonowanie wnętrza samochodu

Home / Usługi / Auto Detailing / Ozonowanie wnętrza samochodu

Usuwanie

Nieprzyjemnych zapachów

Wyobraźmy sobie pięknego Rolls Royce’a. Wyobraźmy sobie, że jest lśniący, majestatyczny i przyciągający spojrzenia. Wyobraźmy sobie, że otwierają się drzwi i wsiadamy do niego… Wyobraźmy sobie, że gdy siadamy na miękkim skórzanym fotelu uderza nas zapach wydobywający się z pełnej popielniczki połączony z wonią pozostawioną po deszczowym spacerze przez naszego czworonożnego przyjaciela.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak uciążliwe mogą być zapachy w samochodzie. Niedomknięte podczas deszczu okno w samochodzie, pozostawione artykuły spożywcze, papierosy, zwierzęta i wiele innych czynników powodują powstawanie w naszym aucie nieprzyjemnych zapachów.

Teraz wyobraźmy sobie powietrze po burzy. Czemu akurat takie porównanie?

Ozon jest niestabilną, trójatomową odmianą tlenu, powstaje w wyniku wyładowań elektrycznych. W naturze dzieje się tak podczas burzy, kiedy wyładowania atmosferyczne przekształcają zawarty w powietrzu dwuatomowy tlen w ozon. W tej postaci tlen podczas procesu ozonowania bardzo dobrze wchodzi w reakcję chemiczną utleniania z zanieczyszczeniami napotkanymi w powietrzu.

W ten sposób cząsteczki ozonu neutralizują unoszące się w powietrzu cząsteczki niepożądanych substancji: na przykład dymu papierosowego, chemikaliów, wirusów, bakterii, grzybów czy alergenów.

Umieszczony w samochodzie na godzinę generator ozonu doskonale usunie 99% zapachów z naszego samochodu, przywracając mu świeżą i miłą woń.

Efekt jest najtrwalszy w przypadku wcześniejszego przeprowadzenia programu detailingowego „Nowe wnętrze”.