Renowacja lakieru

Home / Usługi / Auto Detailing / Renowacja lakieru

Maserati Granturismo

– Renowacja lakieru
– Powłoka ceramiczna Kube Bond H9

Renowacja

Lakieru

Renowacja lakieru stanowi integralną część auto detailingu. Cały zrównoważony, pracochłonny proces podtrzymywany jest poprzez szereg wysokiej jakości zabiegów, takich jak zintegrowany program ochrony powłoki lakierniczej, silnika czy elementów z tworzyw sztucznych, gwarantując długotrwałe piękno i wysoką wartość pojazdu.

Celem polerowania jest korekcja defektów lakieru takich jak rysy, wżery, ślady utlenienia lakieru czy hologramy, a także wykończenie jego powierzchni na „lustro”. Dzięki polerowaniu lakieru możliwe jest przywrócenie jego oryginalnej głębi nawet w przypadku mocnego zniszczenia. Zniszczony wieloletnią eksploatacją lakier, posiada wiele defektów widocznym gołym okiem. Są to między innymi rysy, hologramy, zarysowania, zmatowienia, wżery. Powodują one mało estetyczny wygląd lakieru i znacznie „postarzają” wizualnie pojazd.

Częstym powodem zmatowień i zarysowań jest korzystanie z myjni automatycznych, których szczotki zostawiają trwały ślad na lakierze. Renowacja lakieru to nic innego jak mechaniczne ścięcie jego uszkodzonej wierzchniej warstwy.

Poprzez zastosowanie past o różnej gradacji w bezpieczny i kontrolowany sposób wyrównywana jest powierzchnia powłoki lakieru, która następnie poddawana jest procesowi nabłyszczania, konserwacji oraz zabezpieczania poprzez woskowanie karoserii. Proces ten powoduje skuteczniejsze odbicie światła, czego efektem jest piękny połyski i świeży wygląd lakieru. W zależności od lakieru pojazdu, proces można wykonywać do kilku razy w trakcie eksploatacji pojazdu.

Program „Renowacja lakieru” obejmuje następujące etapy:

Powierzchnie lakierowane:

Poszczególne detale na zewnątrz: